Dlaczego warto zainwestować w instalację LPG

Często ostatnio słyszy się komentarze, że montowanie instalacji LPG to wstyd. Ale jaki jest tego powód? Czy wykorzystywanie możliwości oszczędzenia niemałych sum jest wstydem? Czy może bardziej objawem zdrowego rozsądku…
Naszym zdaniem instalacja gazowa w aucie jest świetnym sposobem na znaczne oszczędności. W skali roku, zależnie od modelu auta, może to być nawet 50% kosztów zasilania benzynowego! Jest to zdecydowanie najlepsza i najszybsza metoda na minimalizację wydatków na tankowanie.
Prawdą jest, że koszty montażu instalacji LPG są stosunkowo wysokie. Trzeba jednak przyznać, że zwracają się już w ciągu pierwszego roku korzystania z paliwa gazowego.
Kiedyś zwracano uwagę na dużą awaryjność omawianych konstrukcji – ich nieestetyczny wygląd pod maską czy częste usterki. Dawniej może i tak było, dzisiaj jednak doświadczone warsztaty samochodowe wykorzystują zaawansowane technologicznie rozwiązania, które zapobiegają powstaniu jakichkolwiek usterek. Jednocześnie kable i inne elementy są estetycznie zamieszczone w odpowiednim miejscu niedaleko silnika.
Stosowane dzisiaj technologie produkcji i montażu instalacji LPG umożliwiają również płynne i automatyczne przejście z zasilania benzynowego na gazowe. Podnosi to znacznie komfort jazdy i żytkowanie konstrukcji.