Zbiornik LPG

Wśród wielu elementów instalacji gazowej, montowanej w samochodach, niezwykle ważny jest zbiornik LPG. To od niego zależy, jak dużo mieszanki będziemy mogli jednorazowo zatankować.

Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na montaż tego typu konstrukcji?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kształt samego zbiornika. Na rynku dostępnych jest wiele różnych wariantów, różniących się pojemnością oraz kształtem. Powinieneś zastanowić się, w którym miejscu będziesz chciał umieścić zasobnik z gazem. Możliwości masz kilka, tak jak wariantów tego typu konstrukcji:

  • toroidalne – najczęściej dostępne są w formie przypominających kształtem oponę; dzieje się tak dlatego, że montuje się je najczęściej w miejscu koła zapasowego,
  • walcowe – przeznaczone najczęściej w bagażnikach czy wnętrzach auta.

Zbiorniki LPG mogą być zakładane zarówno we wnętrzu samochodu (bagażnik, miejsce na koło zapasowe) lub na zewnątrz.

Oprócz samego kształtu należy także zastanowić się nad pojemnością zasobnika. Jeśli decydujesz się na rozwiązanie toroidalne montowane w miejscu koła zapasowego, zmierz dokładnie średnicę wolnego miejsca. Dzięki temu będziesz mógł zamówić zbiornik, który zmieści się w wybranym otworze, a jednocześnie nie będzie zbyt małe.

W przypadku modelu walcowego wszystko zależy od tego, gdzie chcesz go umieścić. Oczywiście najlepiej, jeśli jest on stosunkowo duży i umożliwia tankowanie większej ilości LPG. Z drugiej strony pamiętaj, aby nie wybierać zbyt dużego wariantu, który uniemożliwi przewożenie zakupów czy innych ładunków.

Jednym z najważniejszych aspektów, na które koniecznie powinieneś zwrócić uwagę to warsztat, w którym zdecydujesz się na montaż instalacji LPG. Zanim zostawisz w nim swoje auto dowiedz się, czy dana firma posiada wszystkie niezbędne pozwolenia. Pamiętaj – istnieje wiele warsztatów, które oferują wyjątkowo i podejrzanie niskie ceny, lecz nie wykonują swojej pracy odpowiednio dokładnie. To z kolei w krótkim czasie będzie generować dodatkowe koszty napraw powstałych usterek.

Dlatego też polecamy nasz warsztat, zajmujący się montażem i serwisem instalacji gazowych. Posiadamy wszystkie niezbędne pozwolenia i zawsze staramy się spełnić wszystkie oczekiwania klientów, w tym również te dotyczące zbiorników LPG.