Dlaczego warto zamontować auto alarm

W dzisiejszych czasach już niemal każdy, kto posiada prawo jazdy, decyduje się na własny samochód. Dlatego też mimo ciągłego powiększania parkingów, wciąż brakuje na nich miejsc. W takich przypadkach możesz pomyśleć, że kradzież akurat Twojego samochodu jest wręcz niemożliwa. Nic bardziej mylnego! Na takich, którzy nie widzą zagrożenia, czekają złodzieje, coraz lepiej obeznani z techniką poszczególnych pojazdów. Dla nich zniszczenie najprostszych czy fabrycznych systemów alarmowych jest kwestią kilku sekund. Dlatego warto wyposażyć swój samochód w zaawansowany technologicznie autoalarm, który z jednej strony zdemaskuje złodzieja, a z drugiej załączy blokadę wybranego podzespołu silnika, uniemożliwiając mu odjazd.

Jak działa autoalarm?

Jest to zależne przede wszystkim od samochodu, jakim się poruszamy i zamontowanymi już systemami bezpieczeństwa. Najczęściej wykorzystuje się kilka sposobów. Może być to:
– system analogowy – opiera się na załączeniu sygnału dźwiękowego i świetlnego,
– odłączenie danego podzespołu samochodu; najczęściej jest to blokada układu zapłonu bądź skrzyni biegów,
– system przeciwporwaniowy – powoduje zatrzymanie pojazdu w przypadku, kiedy kierowca przed rozpoczęciem jazdy nie wciśnie ukrytego przycisku bądź nie wpisze kodu.