Fakty i mity o LPG

W świecie motoryzacji przeplatają się fakty i mity na temat instalacji gazowej w samochodzie. Nasza firma już od wielu lat zajmuje się montażem i serwisowaniem LPG, dlatego też przedstawiamy kilka najbardziej znanych opinii na ten temat i zweryfikujemy ich prawdziwość.

1. Instalacja LPG wpływa negatywnie na osiągi pojazdu

Ten mit jest rozpowszechniany z pewnością przez użytkowników starszych konstrukcji lub tych, którzy wybrali niesprawdzony warsztat.

Jeśli bowiem instalacja gazowa najnowszej generacji (które zakładane są w naszej firmie) będzie zamontowana przez doświadczonych fachowców, nie będzie wpływać na moc samochodu.

2. Jak to jest z kosztami przy tego typu instalacji?

Zanim zdecydujesz się na założenie LPG w swoim samochodzie, warto, abyś zastanowił się, kiedy inwestycja się zwróci. Dobrze jest przeliczyć, ile mniej więcej wydajesz rocznie na paliwo i ile wydawałbyś na gaz. Dzięki temu będziesz wiedział, jak dużo czasu minie, zanim zwrócą się koszty montażu konstrukcji, jak również nieco droższych przeglądów i regularnej wymiany filtrów.

3. Instalacje tego typu prowadzą do szybszego niszczenia silników

Wraz z montażem LPG w swoim aucie otrzymujesz również instrukcję obsługi oraz późniejsze zalecenia. Najczęściej dotyczą one serwisowania, wymiany filtrów i innych zabiegów. Jeśli kierowca nie stosuje się do tego rodzaju zaleceń, nie powinien się dziwić, że wcześniej czy później auto ulegnie awarii.

To naturalna kolej rzeczy, że jeśli nie dba się o jakąś rzecz, to szybciej ulegnie ona zniszczeniu. Dlatego też odpowiedź na ten mit jest jedna – jeżeli będziesz pamiętał o regularnych przeglądach czy wymianie filtrów, nie musisz obawiać się nagłych awarii.

Masz jeszcze jakieś pytania czy wątpliwości dotyczące instalacji LPG – zadzwoń lub napisz do nas!