Uprawnienia LPG

Polska jest jednym z państw, które wykorzystują najwięcej gazu do zasilania samochodów. Odpowiednio założona instalacja bowiem pozwala zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy w stosunkowo krótkim czasie po montażu (zależy on oczywiście od eksploatacji auta).

Kiedy już zdecydujesz się na założenie butli LPG w swoim pojeździe, stajesz przed wyborem warsztatu samochodowego, który zrealizuje tę usługę w sposób rzetelny. Zdecydowanie odradzamy samodzielny montaż – jest to niebezpieczne, a jednocześnie niezgodne z prawem!

Nie jest dobrze również jechać do pierwszego lepszego warsztatu i zamawiać z nim usługę założenia LPG bez wcześniejszej informacji na temat danego przedsiębiorstwa. Dlaczego?

Aby móc realizować tego rodzaju usługę trzeba posiadać niezbędne uprawnienia uzyskiwanie poprzez odbywanie różnego rodzaju szkoleń i kursów, które podnoszą kwalifikacje danego pracownika. Tylko posiadając tego rodzaju uprawnienia można zakładać oraz serwisować instalację gazową w autach.

Niestety, wiele warsztatów oferuje montaż LPG, jednak nie posiada niezbędnych uprawnień. Z tego względu usługa może być wykonana nieprawidłowo, co z kolei powoduje niebezpieczeństwo częstszych awarii. Bez specjalistycznej wiedzy pracownicy będą mieć problem z prawidłową kalibracją oraz strojeniem instalacji.

Dlatego też wybierając się do konkretnego warsztatu samochodowego sprawdź wcześniej, czy posiada on niezbędne uprawnienia. Jeśli nie znajdziesz takiej informacji np. na stronie internetowej, warto zadzwonić lub podjechać i zapytać o nie – każdy pracownik powinien udzielić takiej informacji.

Prowadzony przez naszą firmę warsztat samochodowy posiada wszystkie niezbędne uprawnienia, zapewniające profesjonalne i w pełni bezpieczne założenie instalacji LPG w samochodach osobowych każdej marki. Oczywiście zarówno przed realizacją usługi oraz w jej trakcie zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie użytkowania systemu lub ewentualnych wątpliwości klienta.

Zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy – dzięki nim będziesz miał pewność, że Twoja instalacja gazowa będzie zamontowana prawidłowo.