Montaż instalacji LPG w Warszawie

Rosnąca cena benzyny już kilka lat temu wywołała trend na instalacje umożliwiające wykorzystanie gazu LPG jako paliwa napędowego. Dotyczyło to oczywiście posiadaczy aut z silnikiem benzynowym, gdzie możliwa była instalacja gazowa. W tamtym czasie wielu kierowców decydowało się również na zakup auta napędzanego silnikiem Diesla, jako że różnica między olejem napędowym a benzyną była znaczna. Bardzo szybko ceny tych dwóch paliw zrównały się i tylko gaz LPG pozostał tanią alternatywą. Idąc z duchem tych zmian, instalacje LPG w Warszawie wykonujemy zarówno na silnikach benzynowych, jak i zasilanych olejem napędowym.

Wybór konkretnych części (również producenta) wykorzystywanych do montażu instalacji LPG jest uzależniony przede wszystkim od marki samochodu, jego parametrów i rodzaju silnika. Innym ważnym kryterium przy decyzji o instalacji lpg jest cena, którą gotowi jesteśmy zapłacić za usługę. W naszym zakładzie w Warszawie zawsze staramy się sprostać oczekiwaniom klienta i preferujemy indywidualne podejście omawiając przyszłe instalacje gazowe. Przed przystąpieniem do pracy zawsze dokonujemy obiektywnej oceny tego, jaka instalacja gazowa będzie najbardziej odpowiednia dla auta i potrzeb danej osoby. Warto nadmienić, że podzespoły najwyższej jakości, wykorzystane na instalacje LPG, gwarantują neutralny wpływ paliwa LPG na silnik pojazdu i niemal nie redukują jego osiągów. Po uprzednim umówieniu wizyty montaż instalacji LPG w As-Car w Warszawie może zakończyć się nawet w jeden dzień.

Standardowa instalacja LPG składa się z:

  • Zbiornika na gaz montowanego najczęściej w bagażniku,
  • Sterownika,
  • Wtryskiwaczy gazowych, które dostarczają gaz do cylindrów,
  • Elektrozaworów,
  • Przełącznika benzyna/LPG,
  • Czujnika ciśnienia,
  • Filtru gazu,
  • Reduktora odpowiedzialnego za utrzymywanie odpowiedniego ciśnienia gazu

Jakie w praktyce oszczędności może przynieść instalacja gazowa?

Postaramy się pokazać poprzez zestawienie kilku liczb:

Paliwo

Zużycie
(l/100 km)

Średnia cena
z 1 litr

Koszt przejazdu 100 km

Koszty przejazdu 20 000 km

Oszczędność

Benzyna PB 98

10 l

5.99*

59. 90 zł

11 980

LPG

12 l

2.84*

34. 08 zł

6 816

5 182 zł

*średnia cena detaliczna paliwa w Polsce na dzień 10 V 2012

Oszczędność z racji przejścia na paliwo LPG jest wyraźnie widoczna już przy tej prostej kalkulacji. Polecamy również samodzielne przeprowadzenie tego typu obliczeń, wzbogacone przykładowo o opcję czasu amortyzacji kasztów instalacji LPG.

Za pomocą naszego kalkulatora można wyliczyć ilość kilometrów, po jakiej zwróci się koszt instalacji LPG. Wystarczy wprowadzić koszt za instalacje gazowe, obecne ceny paliwa LPG, ceny benzyny, zużycie paliw, przebyty dystans i kliknąć „Wykonaj obliczenia”. Dodatkowo otrzymamy koszt pokonania dystansu na obydwu paliwach.

Jeżeli chcecie uzyskać profesjonalnie wykonane i bezpieczne instalacje LPG, to zachęcamy do kontaktu z naszym warsztatem – As-Car, Warszawa Bródno.

Koszt instalacji LPG:

Cena Pb 95 [l/zł]:

Cena LPG [l/zł]:

Zużycie benzyny na 100 kilometrów [l]:

Zużycie gazu na 100 kilometrów [l]:

Porównaj dla przejechanych kilometrów:

Koszt przejechania LPG:

Koszt przejechania 95:

Zwrot kosztów instalacji LPG po przejechaniu:

Montaż instalacji LPG w Warszawie

Korzystamy wyłącznie z nowoczesnych, ale jednocześnie sprawdzonych komponentów. Dzięki temu instalacja LPG będzie spełniała swoje zadanie przez długi czas.

Warto mieć świadomość, że źle dobrana instalacja LPG może zrujnować silnik. Z tego powodu należy korzystać z usług profesjonalnych serwisów. Zapewniamy, że nasi specjaliści posiadają odpowiednie doświadczenie, wiedzę i umiejętności, by zapewnić montaż LPG dopasowany do konkretnego samochodu. Korzystamy z rozwiązań i podzespołów takich marek, jak BRC, STAG, ZENIT, PRINS, VIALLE czy LANDI RENZO.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż instalacji LPG w naszym salonie w Warszawie?

LPG wyróżnia się wysoką liczbą oktanową, co zmniejsza podatność na spalanie stukowe. Do tego jest to rozwiązanie  ekologiczne! Okazuje się, że instalacje LPG emitują małą ilość spalin, a spalanie nie wytwarza osadów mogących zanieczyścić olej silnikowy. As-Car montuje systemy, które nie powodują odczuwalnego spadku mocy pojazdu. Jeśli nie wiesz, jakie rozwiązania będą najlepsze dla Twojego samochodu, to chętnie doradzimy.

Proponujemy nie tylko montaż LPG w Warszawie, ponieważ dochodzą do tego usługi serwisowe w razie ewentualnych awarii. Możemy pomóc zarówno w przypadku montowanych przez nas instalacji, jak i wykonanych w innych zakładach.

Postaw na oszczędność i komfort! Do montażu instalacji gazowych LPG zapraszamy klientów z Warszawy i okolic.