Zabezpieczenie auta przed kradzieżą. Czy i jak to robić?

W dzisiejszych czasach prawie każda rodzina posiada samochód. Jego kupno również nie wymaga większych nakładów finansowych. Jednak mimo to wciąż zdarzają się sytuacje kradzieży auta. Dlatego też warto zabezpieczyć swój pojazd przed próbą włamania.

Jak to zrobić?

Wiele modeli samochodowych posiada fabrycznie wbudowany system alarmowy. Jednak w przypadku większości z nich są to podstawowe i stosunkowo łatwe do złamania zabezpieczenia. Na rynku natomiast możemy znaleźć cały szereg rozwiązań, które skutecznie ochronią Twoje auto przed próbą włamania. Oczywiście istnieją propozycje, które można zakładać na własną rękę, nic jednak nie zastąpi profesjonalnego montażu specjalistycznych urządzeń czy systemów.

Aby przybliżyć nieco ten temat, przedstawiamy poniżej kilka możliwości, spośród których możesz wybrać odpowiedni sposób zabezpieczenia swojego pojazdu.

Układy blokujące poszczególne podzespoły mechaniczne

Najczęściej dotyczą one skrzyni biegów oraz kierownicy. Po zakończeniu jazdy właściciel przekręca kluczyk, dzięki czemu dany system zostaje zablokowany. Takie rozwiązanie stanowi trudną do złamania barierę dla złodzieja.

Autoalarm

Bez wątpienia jest to najlepsze rozwiązanie, dostępne w kilku wariantach. W zależności od wybranego modelu, daje on różnego rodzaju możliwości zabezpieczenia pojazdu. Może to być chociażby:

  • czujnik włamania do nadwozia, uruchamiający sygnał dźwiękowy,
  • blokada obwodu silnika oraz obwodów elektrycznych,
  • alarm antynapadowy,
  • czujnik GPS, informujący o położenia auta.

Najlepsze modele autoalarmu posiadają także zaawansowany technologicznie system, który w przypadku próby włamania przekazuje informację na wybrany telefon.

Aby mieć pewność, że dany autoalarm jest zamontowany poprawnie oraz będzie działał skutecznie, warto zgłosić się do profesjonalnego warsztatu, który nam go założy. Dodatkowo fachowcy mogą również doradzić odpowiednie rozwiązanie, dostosowane do Twojego samochodu.

Mamy nadzieję, że artykuł ten przekona Cię, aby skutecznie zabezpieczyć swój pojazd przed złodziejami. Zachęcamy do wizyty w naszym warsztacie, gdzie fachowcy zaproponują atrakcyjną ofertę, dostosowaną do Twoich potrzeb!