Alarmy samochodowe

Nasze auto jest zbyt cennym nabytkiem, by pozostawiać je bez należytej ochrony i zabezpieczeń. Jednak w tym celu nie każdy jest w stanie zostawić samochód w garażu – co zresztą wcale w pełni go nie zabezpiecza. Kwestie bezpieczeństwa są więc głównym powodem, dla którego podejmujemy decyzję o dodatkowym zabezpieczeniu naszej własności. Alarmy samochodowe w Warszawie można zamontować w naszym zakładzie.

Autoalarm powinniśmy dobrać odpowiednio do naszych potrzeb. Musimy wziąć po uwagę wiek naszego samochodu i to, jakie systemy i zabezpieczenia już posiada. W wielu przypadkach wystarczający jest montaż zwykłego alarmu analogowego, sterowanego oddzielnym pilotem. W przypadku włamania uaktywni on antywłamaniowe sygnały świetlne i dźwiękowe, w pełni demaskując złodzieja.

Dla nowocześniejszych i bardziej skomplikowanych elektronicznie aut odpowiedniejszy jest alarm cyfrowy, który będzie kompatybilny z systemem operacyjnym samochodu. Instalacja takiego alarmu przyniesie takie korzyści, jak brak konieczności korzystania z oddzielnego pilota (obsługa za pomocą uprzędzenia fabrycznego producenta auta). Uruchomienie alarmu nie tylko poinformuje o próbie kradzieży, ale będzie także przeciwdziałać jej za pomocą blokady zapłonu czy skrzyni biegów.

Rodzaje alarmów

Jeśli Twoje auto nie posiada żadnego zabezpieczenia, warto zgłosić się do profesjonalnej firmy, która założy odpowiedni system. Dzięki temu pojazd będzie dobrze chroniony przed kradzieżą. Aby zapewnić dopasowanie do wszystkich jeżdżących po naszych drogach pojazdów, jak również upodobań klienta, w naszej firmie stosujemy kilka rodzajów alarmów samochodowych.

 • Pilotowe

  Warianty te stosuje się przede wszystkim w przypadku pojazdów (zarówno aut, jak i motocykli), które nie posiadają fabrycznych pilotów do centralnego zamka. Oferowane przez nas rozwiązania są solidne i nowoczesne. Zawierają między innymi systemy sygnalizacji otwartych drzwi, blokowania dodatkowych czujników, a także sterowanie centralnym zamkiem.

 • Bezpilotowe

  Alarmy samochodowe tego typu przeznaczone są przede wszystkim do nowoczesnych aut. Muszą bowiem posiadać magistralę CAN, obsługującą standardowe piloty do centralnego zamka. Proponowane przez nas rozwiązania są specjalistycznymi systemami, które współpracują z CAN, co jest niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem.

 • Alarmy z powiadomieniem radiowym

  Producenci autoalarmów bez przerwy starają się stworzyć nowoczesny i skuteczny system ochrony przed włamaniem. Jednym ze współczesnych osiągnięć są alarmy z powiadamianiem radiowym. Dzięki niemu w przypadku próby kradzieży nadajnik wysyła sygnał do odbiornika, co pozwala właścicielowi auta od razu zareagować.

 • Alarmy z powiadomieniem GSM

  Bardziej zaawansowanym systemem jest alarm samochodowy z powiadamianiem GSM. Działa on podobnie do poprzedniego, jednak nadajnik wysyła sygnał bezpośrednio do telefonu właściciela. Jest znacznie lepsze rozwiązanie, bowiem daje większą pewność dotarcia ostrzeżenia (za pośrednictwem operatorów telefonicznych) oraz odebrania go przez zainteresowanego.