Alarmy samochodowe

Alarmy samochodowe

Nasze auto jest zbyt cennym nabytkiem, by pozostawiać je bez należytej ochrony i zabezpieczeń. Jednak w tym celu nie każdy jest w stanie zostawić samochód w garażu – co zresztą wcale w pełni go nie zabezpiecza. Kwestie bezpieczeństwa są więc głównym powodem, dla którego podejmujemy decyzję o dodatkowym zabezpieczeniu naszej własności. Alarmy samochodowe w Warszawie można zamontować w naszym zakładzie.

Autoalarm powinniśmy dobrać odpowiednio do naszych potrzeb. Musimy wziąć po uwagę wiek naszego samochodu i to, jakie systemy i zabezpieczenia już posiada. W wielu przypadkach wystarczający jest montaż zwykłego alarmu analogowego, sterowanego oddzielnym pilotem. W przypadku włamania uaktywni on antywłamaniowe sygnały świetlne i dźwiękowe, w pełni demaskując złodzieja.

Dla nowocześniejszych i bardziej skomplikowanych elektronicznie aut odpowiedniejszy jest alarm cyfrowy, który będzie kompatybilny z systemem operacyjnym samochodu. Instalacja takiego alarmu przyniesie takie korzyści, jak brak konieczności korzystania z oddzielnego pilota (obsługa za pomocą uprzędzenia fabrycznego producenta auta). Uruchomienie alarmu nie tylko poinformuje o próbie kradzieży, ale będzie także przeciwdziałać jej za pomocą blokady zapłonu czy skrzyni biegów.